HK "MOGO" - Latvijas čempioni!

Optibet hokeja līgas finālsērijas sestajā spēlē uzvaru papildlaikā ar rezultātu 2:1 izcīnīja HK ''Mogo'' hokejisti, kas sērijā līdz četrām uzvarām ar 4-2 pieveica HK ''Kurbads'' un izcīnīja otro valsts čempiontitulu komandas pastāvēšanas vēsturē. Zelta vārtus guva Kārlis Ozoliņš, bet par finālsērijas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts Kaspars Saulietis.

Maču aktīvāk sāka mājinieki, kuri jau pirmajās minūtēs radīja vairākus bīstamus momentus pie Henrija Anča sargātajiem ''Mogo'' vārtiem. No labām pozīcijām spēcīgi meta "Kurbada'' aizsargi Toms Bluks un Mārtiņš Freimanis, bet vārtsargs glāba viesus no agras nonākšanas iedzinējos. Piepildītajā Rumbulas ledus hallē skatītājus priecēja īsts izslēgšanas spēļu hokejs - komandas nevairījās no spēka spēles un demonstrēja atklātu hokeju.

Ja trešdaļas ievadā ''Kurbads'' kāpināja spēles tempu, tad turpinājumā pārsvars pamazām pārgāja ''Mogo'' pusē, kas spēlēja pacietīgāk, un spēja ilgāk pieturēt ripu pretinieku zonā. Viesi arī tika pie pirmā vairākuma, Uldim Čalpam atvairot divus spēcīgus Andreja Lavrenova metienus no zilās līnijas, bet vārtu stabs glāba ''Kurbadu'' no vārtu zaudējuma pēc Kārļa Ozoliņa metiena no šaura leņķa.

"Kurbadu'' spēlē turēja Čalpa, atsitot ļoti bīstamu Riharda Mareņa metienu no tuvas distances, bet neilgi pirms pirmās trešdaļas beigām ''Mogo'' izdevās ieraidīt ripu vārtos, kad precīzs pēc paša neveiksmīga mēģinājuma bija Kārlis Ozoliņš. Tiesa, pēc video atkārtojuma noskatīšanās tiesneši lēma, ka vārtu guvums nav jāskaita, jo vārtu priekšā Andris Siksnis cīņā uztriecās virsū Čalpam, vārtsargu nedaudz aizkavējot.

Negaidīts pavērsiens notika vien dažas sekundes pirms perioda beigām - Ančs kļūdījās izgājienā aiz vārtiem, Lauris Rancevs atņēma pretiniekam ripu, nogādāja to vārtu priekšā Mārcim Zembergam, kuram atlika ripu raidīt praktiski tukšos vārtos, ko uzbrucējs arī paveica, ar ''vārtiem ģērbtuvēs'' izvirzot vadībā ''Kurbadu'' (1:0).

Otrās trešdaļas sākumā ''Mogo'' tika pie vēl viena vairākuma, tomēr tas palika neizmantots. Atkal nonākuši pilnā sastāvā, bīstami uzbruka ''Kurbads'', bet Kobas Jasa un Jura Štāla metieni tika bloķēti. Pretuzbrukumā lieliska iespēja bija Jānim Spruktam, taču Henrijs Ančs glāba ''Mogo'' no vārtu zaudējuma, atvairot plaukstas metienu.

Pirmo noraidījumu nopelnīja arī ''Mogo'', bet noraidījuma laikā pamatīgu karuseli sagrieza abas komandas - laba iespēja no vārtu priekšas bija Edgaram Brancim, taču pēc tam ''Kurbads'' kļūdījās aizsardzībā, kad ripu pārtvēra Gatis Gricinskis. Uzbrucējs izvirzīja teicamā pozīcijā Mareni, kuram neizdevās trāpīt pa ripu pustukšu vārtu priekšā. Nedaudz vēlāk mājinieki nerealizēja vēl vienu vairākumu, par ko vēlāk arī samaksāja - Saulietis uzbrukuma zonā palika pavisam brīvs, notēmēja, un ar ļoti spēcīgu metienu pārspēja Čalpu, panākot izlīdzinājumu spēles 34. minūtē (1:1).

Otro trešdaļu ar ofensīvu noslēdza ''Kurbads'', ko izdevās turpināt arī trešās trešdaļas sākumā. Bīstami meta gan Sprukts, gan Mārtiņš Cipulis. Ļoti aktīvs bija K. Ozoliņš, kurš atbildēja ar Čalpam neērtu metienu pretuzbrukumā, ar ko gan vārtsargs tika galā. Spēles gaitā abu komandu spēka rezerves tukšojās, tomēr svaigāki izrādījās viesi, kuriem izdevās pārliecinoši pārņemt iniciatīvu un likt pretiniekiem iesēsties dziļāk aizsardzībā. ''Kurbada'' galvenais treneris Aleksandrs Macijevskis jau perioda vidū izmantoja pusminūtes pārtraukumu.

Uzreiz pēc tam labu iespēju neizmantoja Rancevs, metiena vietā izvēloties piespēli, bet otrā laukuma galā netraucēts meta Marenis. ''Kurbada'' hokejisti joprojām likās nedaudz iemiguši, pie saviem vārtiem rupji kļūdījās Rancevs, pazaudējot ripu, tomēr ''Mogo'' neizdevās pretinieku dāvanu izmantot. Mājiniekus spēlē turēja Ulda Čalpas sniegums vārtos, kas bija galvenais iemesls, kāpēc pēc 60 spēlētām minūtēm rezultāts palika neizšķirts. Statistikas rādītājos pēc spēles pamatlaika ''Mogo'' bija nospiedošs pārsvars (metieni 48 pret 28, iemetieni - 44 pret 21).

Papildlaika pašā sākumā teicama iespēja izšķirt spēles likteni bija Cipulim, bet viesus glāba Ančs. Laukumā bija vērojams visai haotisks hokejs, tika fiksēts daudz pārmetienu. Atlika vien sagaidīt kādu pretinieku neuzmanības brīdi, un šāda iespēja radās ''Mogo'' - Deivids Sarkanis ieguva ripu aiz vārtiem, ieraudzīja brīvo Kārli Ozoliņu, kurš no vārtu priekšas trieca ripu vārtos, atnesot uzvaru ''Mogo'' gan finālsērijas sestajā spēlē (2:1), gan arī visā finālsērijā ar 4-2.

Par čempionāta finālsērijas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts pieredzējušais ''Mogo'' uzbrucējs Kaspars Saulietis.

OHL finālsērija, 6. spēle. HK "Kurbads'' - HK ''Mogo 1:2 P (1:0;0:1;0:0;0:1)

Vārti: 19:52 Zembergs (Rancevs) 1:0, 33:26 Saulietis (Marenis, Gricinskis) 1:1, 65:28 K. Ozoliņš 1:2.
Soda minūtes: 4:6
Vārtsargi: Uldis Čalpa - Henrijs Ančs
Sērijā: 4-2 (uzvaru izcīna ''Mogo'')